« Siječanj 2021 »

Prosinac

Čovjek je zbroj svojih djela, svega što je učinio i onoga za što je sposoban.

Mahatma Ganddhi

Obilježen Svjetski dan znanosti za mir i razvoj
Autor: Iva Nežić Crljenica, 11. 11. 2020.

Socijalna pedagoginja Sanda Šoić s učenicima nižih razreda provela je zanimljive pokuse i radionice.

UNESCO je 2001.g. proglasio 10. studenog Svjetskim danom znanosti za mir i razvoj. Ciljevi obilježavanja su:

-povećati svijest javnosti o ulozi znanosti u promicanju mira i održivog razvoja

-poduprijeti  nacionalnu i međunarodnu solidarnost u širenju rezultata znanstvenih istraživanja

-obnoviti nacionalno i međunarodno opredjeljenje za korištenja rezultata znanstvenih istraživanja za dobrobit društava

-usmjeriti pažnju  izazovima s kojima se suočava znanost.

Socijalna pedagoginja Sanda Šoić provela je zanimljive pokuse i radionice sa znatiželjnim učenicima nižih razreda kako bi im približila znanost i kako bi vidjeli da znanost itekako može biti zabavna.

Obilježavanje Svjetskog dana znanosti za mir i razvoj kod djece budi svijest o značaju prirodnih znanosti  te im približava znanost kako bi se s veseljem i interesom njome bavili. To je posebno važno u osnovnoj školi kako bi se već od malih nogu razbile predrasude o prirodnim znanostima i zainteresiralo učenike upravo za ove neizmjerno važne segmente obrazovanja i života.