« Svibanj 2021 »

Što vidim, to zapamtim.

Što učinim, to shvatim.

Zen poslovica

Autor: Marjana Seršić, 26. 10. 2020.

Kako se broj zaraženih i osoba u samoizolaciji u Republici Hrvatskoj povećava, virus je neizbježno stigao i k nama. U odnosu na broj učenika u našoj školi, broj učenika kod kuće je jako mali, svega nekoliko, ali imam potrebu proslijediti vam najnovije informacije.

U prilogu su dokumenti Ministarstva odgoja i obrazovanja i Nastavnog zavoda za javno zdravstvo te poruka školske liječnice.

Za sve, i one najuobičajenije simptome, javite se liječniku koji će procijeniti što dalje. I, čuvajte se!
Ravnateljica Marjana Seršić

Dokumenti se nalaze pod (Opširnije)

Školska liječnica je u kontaktu s epidemiološkom službom te u dogovoru s njoj poziva učenike u samoizolaciju. Škole su zamoljene za ispomoć epidemiolozima u koraku obavješćivanja kontakata u školi, odnosno ukoliko je učenik škole pozitivan na virus, škola obavještava učenike njegovog razreda. U prilogu su molbe epidemiologa i Ministarstva odgoja i obrazovanja za pomoć.

Nekoliko učenika u školi je u samoizolaciji, jer im je član obitelji pozitivan, a njihovi testovi su negativni. Do sada je jedan učenik pozitivan i njegov razred slijedeća dva tjedna uči od kuće.

U uputi „privremene preporuke-praćenje kontakata“ i općenitom pismu roditelja „Samoizolacija vrtići škole“ , epidemiolozi su još jednom pokušali sažeti najvažnije informacije.

Moramo živjeti dalje, rješavat ćemo jedan po jedan slučaj, a najvažnije je djeci omogućiti što vedrije djetinjstvo. Za sada u samoizolaciju ide dio po dio učenika i po isteku dva tjedna vraćaju se u školu. Nadamo se da ćemo tim ritmom do kraja  korone.

HJZ_molba.pdf (49.85 KB)
mzo.pdf (55.85 KB)